>Gothoom open air fest
GOTHOOM open air fest- KAPELY

ANAAL NATHRAKH / WHITECHAPEL / ROTTING CHRIST / DECREPIT BIRTH /ARKONA/

OBSCURE SPHINX / HATE / ROOT / SEAR BLISS/ KHORS

ČAD / DYING PASSION / FLESHLESS / KONFLIKT /DOOMAS /SIX DEGREES OF SEPARATION / SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY /

/ SUBURBAN TERRORIST / GALADRIEL / SECRET OF DARKNESS / NOOSTRAK / EMPYRION / ATTACK OF RAGE /GUTALAX

/ POPPY SEED GRINDER / OBLITERATE / MINDWORK / BRUTE / BRAINSCAN / UNMOURNED / HATE CONTROL/ itSELF / ANGERSEED

/ GOD DEFAMER / MACERACE / LUNATIC GODS/ BAD FACE / THE INFINITE WITHIN / BLACKOPATHY/DYSANGELIUM / CHAOS IN HEAD/

Aktuality 1-2-3

Info menu

 

GOTHOOM 2013

Hracie časy zverejnené v sekcii PROGRAM ako aj vybavenie nástrojové v sekcii STAGE PLAN

GOTHOOM 2013

 

GOTHOOM OPEN AIR FEST 2013
(15. – 17. august 2013, areál jazera Tajch, Nová Baňa)

Jediný slovenský naozaj metalový festival, navyše orientovaný v prvom rade na extrémnejšie a podzemnejšie tvrdé žánre, sa v auguste tohto roku dočká svojho už štvrtého pokračovania. Niet divu, zásluhou úrovne účinkujúcich, festivalového servisu a sprievodných atrakcií, ako aj vďaka príjemnému prostrediu v lone prírody a organizátorskému prístupu v štýle „metalisti pre metalistov“ sa táto rozsahom skôr „útulná rodinná akcia“ stala tým najlepším slovenským miestom, kde si zahraničná špička zahrá na metalovom festivale.
Po minulom ročníku, ktorý bol v znamení svetovo uznávaných poľských mystických deathmetalistov BEHEMOTH, lotyšských pohanov SKYFORGER, gréckych deathmetalových symfonikov SEPTIC FLESH a viacerých nádejí európskej scény a špičky česko/slovenského extrémneho metalu rovnako ako sľubných domácich death, thrash, doom, black, grind a core zoskupení, organizátori latku pre tento rok nastavili ešte vyššie a aj preto majte na pamäti, že počet lístkov bude limitovaný a váhať sa vám fakt neoplatí.
Súpis účinkujúcich je naozaj úctyhodný. Začať možno gréckou death/black/atmospheric metalovou legendou ROTTING CHRIST, ktorá je na scéne ťažko uveriteľných 25 rokov a ich aktuálny album „Kata Toi Daimona Eaytoy“ zbiera v recenziách superlatívy. Podarilo sa siahnuť aj po kvalite z druhej strany Atlantiku, po vychytených deathcoristoch WHITECHAPEL, a až k Tichému oceánu, keďže uznávaní technickí deathmetalisti DECREPIT BIRTH sú z Kalifornie. Nebude to ich slovenská premiéra, to, akí až dobrí sú, tunajšiemu publiku už predviedli a práve preto na nich ľudia prídu zas.
V rámci bravúrneho mixu najextrémnejších žánrov, v ktorom dominuje black metal a grind core, sú hviezdou neslabnúcej intenzity britskí ANAAL NATHRAKH. Mnohých priaznivcov pagan a folk metalu  poteší aj ruská skupina na čele s charizmatickou Mášou ARKONA a dlhoroční poľskí kedysi deathmetalisti, dnes možno skôr death/black atmosferici HATE, ktorí prídu aj napriek veľkej tragédii v ich skupine.
Z novších zahraničných nádejí do Novej Bane zavítajú poľskí metaloví avantgardisti OBSCURE SPHINX, death/thrashmetaloví Brazílčania ITSELF, maďarskí ANGERSEED predvedú svoj pohľad na death metal a atmosférický pohanský black metal zaznie od jeho ukrajinskej špičky KHORS.
Pokiaľ ide o domácu – slovenskú i českú – scénu, opäť sa podarilo vybrať to najlepšie z najlepšieho. Uvidíte a počujete legendu českého black a atmosférického metalu ROOT, slovenský thrash/punk/grindový náter ČAD alebo ostrieľaných melodic/brutal deathmetalových FLESHLESS.
Rôzne podoby doom metalu, často aj sfúzovaného s death metalom, gotikou, rockom a podobne, predvedú jeho poprední čs. predstavitelia DYING PASSION, DOOMAS, SIX DEGREES OF SEPARATION, GALADRIEL a SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY.
Melodickejšiu, viaceré žánre spájajúcu podobu death metalu publiku predstavia SECRET OF DARKNESS a takisto so slovenským folklórom koketujúci LUNATIC GODS. Vystúpi tu značná časť čs. deathmetalovej špičky – SUBURBAN TERRORIST, BRUTE, POPPY SEED GRINDER, UNMOURNED, progresívnejší MINDWORK či atmosférickí EMPYRION. O extrémy v oblasti death metalu, grind coru, crustu a gore sa postarajú víťazi Radio Head Awards 2012 OBLITERATE a s nimi ATTACK OF RAGE, MACERACE a GUTALAX. Pre fanúšikov moderných core a skočných záležitostí tu budú BRAINSCAN, NOOSTRAK, HATE CONTROL. Prvýkrát na Gothoom Open Air zaznie aj slovenský punk v podaní šamorínskych KONFLIKT.
To zďaleka nie je všetko, viacero ďalších nádejných bánd stále súťaží o účasť na tomto podujatí a iste sa dočkáme ďalších príjemných prekvapení.
Po skončení hlavného programu budú každý večer na veľkom plátne premietané gore horory z 90. rokov a vzhľadom na umiestnenie festivalu si návštevníci môžu do programu zaradiť aj kúpanie v jazere či výlety do prírody a okolia, bohatého na kultúrne pamiatky. Popri klasickom bývaní v stanovom mestečku je možné ubytovanie a stravovanie aj v blízkom penzióne. Festivalovou samozrejmosťou bude opäť bohatý výber tovaru – nahrávky, oblečenie, doplnky atď. v stánkoch metal shopu a široká ponuka občerstvenia.
Je sa teda na čo tešiť. A nezabudnite, lístok na toto všetko zoženiete za 35 €  do 10.8.2013 či už v sieti TICKETPORTAL alebo na oficiálnom shope www. gothoomshop.com  

 

GOTHOOM 2013

V ponuke aj VIP pack ako aj MINIPACK

GOTHOOM 2013

lístky sa dajú zakúpiť aj v sieti TICKETPORTAL TU ako aj v našom E-SHOPE

GOTHOOM 2013

Skupina , ktorá doplní LINEUP je ruská pagan metalová svorka ARKONA na čele s charizmatickou Mášou ARKONA confirmed GOTHOOM 2013

GOTHOOM 2013

a máme tu jednu veľkú zmenu skupina FLESHGOD APOCALYPSE odvolal svoju účasť na festivale z dôvodu ponuky hrať na turné spolu s RAMMSTEIN a WINTERSUN v severnej Amerike tu je ich vyjadrenie:

I'm sorry to inform that Fleshgod Apocalypse will not be able to perform
this year august festivals in europe,I feel very sorry for this but the
reason is that we have secured a massive us tour with Wintersun as direct
support plus a few shows with Rammstein as well in America for entire 
month of august..
 
You surely understand this is not a chance we can miss, hopefully you are
not mad and we can rebook the band next year again , will be even better
since new album will be out 

GOTHOOM 2013

Vitazom DIVOKEJ KARTY s moznostou hrania na festivale GOTHOOM 2013 su skupiny

BAD FACE

THE INFINITE WITHIN

BLACKOPATHY

Blahozelame!!!!! a na vsetkych sa tesime.

GOTHOOM 2013

Dnes pridávame až 3 skupiny.

Na GOTHOOMe budete moct stretnut aj uznavacov ostnov z Ukrajiny KHORS. Atmosfericky black metal s nezamenitelnou atmosferou plny pohanskej mystiky, s piatimi doskami a dvoma DVD na svedomi. Pre mnohych budu KHORS urcite headliner .

KHORS confirmed GOTHOOM 2013

O KONFLIKTE nemusim toho moc nakecat, vsetci ich isto poznate. Jedna z najznamejsich punkovic v strednej europe, si ucast na nasom festivale zopakuje opat po 2 rokoch. v roku 2011 patrili medzi tahunov a pokial si pamatam zali velky uspech.

KONFLIKT confirmed GOTHOOM 2013

Atmospheric/Death/Doom/Black Metal maju v kolonke zaner na zaskatulkovanych LUNATIC GODS. Extremny metal s jedinecnymy prvkamy slovenskeho folkloru patri medzi to naj co doma mame a tiez to o nich plati aj na nasom open aire.

LUNATIC GODS confirmed GOTHOOM 2013

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

 

 

FACEBOOK

GOTHOOM FEST

GOTHOOM event

GOTHOOM Productions

 

YOUTUBE

YOU TUBE GOTHOOM Productions

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

Vstupenka na GOTHOOM 2013

kúpiť /buy

Novinky v Gothoom prods..

kúpiť

kúpiť

kúpiť

kúpiť

kúpiť

kúpiť

 

 

 

 

 

a